Előadás | A Tájtéka-projekt: a Balaton-felvidék intelligens tájhasználatának eszköztára

Zsolnay Kulturális Negyed E/25-ös épület, 307-es terem

Bozsik Barbara – Szemerey Samu (építészek, KÉK – Kortárs Építészet Központ): A Tájtéka-projekt: a Balaton-felvidék intelligens tájhasználatának eszköztára

A KÉK - Kortárs Építészeti Központ a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program keretében valósította meg Balaton-felvidéki kultúrtájról és az azt alakító szereplőkről szóló Tájtéka programot. A 2021-2023 között megvalósult projekt a régió tájhasználatát elemezte időben és térben, eszközökké formálta a tanulságokat, helyi szereplők, újonnan beköltözők és látogatók között épített kapcsolatokat, és rámutatott a térség lehetséges jövőképeit alakító folyamatokra.

Helyi közösségekkel dolgoztak együtt mintaprojekteken azzal a szándékkal, hogy azok 2023-at követően az ő erejükkel tovább tudjanak működni. Gyakorlatban használható eszköztárat készítettek és számos programot szerveztek, amelyek bemutatták ezek alkalmazhatóságát a tájértelmezésben és tájformálásban. Az eredményeket három részes könyv sorozatban közölék. Az előadásban bemutatják a folyamatot, az alkalmazott módszereket, a tanulságokat és a tervezett folytatást.

Fotó: tajteka.hu